13 października (pt.), godz. 20.00____________wstęp wolny

Gogodzy Gański (hucul folk, klezmer rock)

Gogodzy Ganski to nowy projekt byłych członków ukraińskiej Perkałaby.
Ich muzyka to tradycyjne huculskie melodie Karpat z domieszką reggae, ska, folku, muzyki klezmerskiej oraz punka.

Niebywały, poruszający i energetyczny styl wokalisty Fedota połączony z huculskimi cymbałami, klezmerskim klarnetem, mocnym basem i perkusją wyznaczającą takt na „dvisti dvacet”, tworzą razem hucul-punk-kabaret. Koniecznie trzeba to usłyszeć i zobaczyć na żywo!

Skład zespołu to: Fedot – wokal, Wowa Szoturma – cymbały, Sasza Hridin - gitara basowa, Ihor Zrajko – klarnet, Kolia Markiw – perkusja.

Muzycy przez 17 lat grali w jednym z najpopularniejszych ukraińskich zespołów Perkałaba. Odwiedzili z występami wiele krajów Europy, grając na największych festiwalach m.in. w Holandii, Austrii, Niemczech i we Francji .

Obecnie muzycy Gogodzy Gański postanowili zaprezentować kulturę wschodniej Ukrainy w nowych ciekawych świeżych aranżacjach, oczywiście w oparciu o rodzimy folk karpacki. Zespół nagrał i wydal album, na którym znajduje się 13 piosenek. W Polsce zespół wystąpił mi. in. w Jarosławiu, Przemyślu, Krakowie i Warszawie.

Nowe Video
https://www.youtube.com/watch?v=vK3iaXGTXOg

2:34 Wystep na Basowiszcza 2016 Festiwal Polsko Bialoruski

https://www.youtube.com/watch?v=pJnHNr4D02w

Plyta do odsluchania :

https://soundcloud.com/user-41341389-650971241/sets/c3witxgygmpc

Recenzje :

Recenzja osoby bedacej calkiem przypadkowo na koncercie zespolu .

Gogodzy Ganski (byla Perkalaba) zrobil na mnie wrazenie - swietna muza przywolujaca skojarzenia z Primusem i Tomem Waitsem (wokal) - groteska ,poezja,folk,punkowa dynamika i pozorna niechlujnosc ,charyzmatyczny wokalista ni i te cymbaly ,na których gral na molowa tonacje jeden z muzyków , masakra . Recenzja - Uczestnik Bieszczadzkiecycle

https://sadeczanin.info/kultura-edukacja-religia/gogodzy-gański-wszystko-co-kryje-się-w-dzikich-karpatach-i-jeszcze-trochę

http://www.sandomierz.pl/aktualnosci/relacje-zaproszenia/wrzesien/koncert-ukrainskiego-zespolu-gogodzy-ganski

Wybierz grupy:

Informacje o organizowanych przez nas koncertach, o nowych wydawnictwach i promocjach w naszym sklepie internetowym oraz na jakich imprezach będziemy z naszymi płytami i śpiewnikami.
informacje o Festiwalu Shanties
Informacje o Festiwalu Tratwa
Informacja o imprezach i koncertach w Tawernie w Krakowie