Miejsce warsztatów

  • Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana - CENTRUM MŁODZIEŻY im. dr. H. Jordana w Krakowie
    Największa publiczna placówka wychowania pozaszkolnego w Małopolsce, założona w 1952 roku. W ramach Centrum Młodzieży działają m.in.: znane i lubiane „Małe Słowianki”, Akademia Twórczego Przedszkolaka, kultowe kino studyjne Paradox, grupa tańca współczesnego „Agitatus”, Zespół Teatralny „Studio T”, sekcja judo MKS CM „Jordan” Kraków oraz jedyne takie w Polsce Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk, działające pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego.
    Centrum Mlodzieży w latach 1992 – 2002 było miejscem, w którym odbywały się warsztaty.  1997 – 2002 odbywały się w Krakowie popularne wśród wykonawców parających się szantami i piosenką żeglarską - warsztaty szantowe. Brały w nich udział lubiane przez publiczność takie zespoły, jak: Klang, Banana Boat, Stara Kuźnia, Orkiestra Samanta, Yank Shippers, Hambawenah, Kliper, DNA, Kochankowie Sally Brown i wiele innych.
    Magnesem, który przyciągał zespoły, była nie tylko niepowtarzalna, twórcza atmosfera, ale przede wszystkim olbrzymi bagaż wiedzy i doświadczenia zdobywane pod okiem profesjonalistów m.in.: Mirka Kowalewskiego, Zbyszka Murawskiego, Andrzeja Brońki, Marka Szurawskiego.
  • Tawerna Żeglarska „Stary Port” - działająca od ponad 10 lat jedna z najbardziej znanych tawern żeglarskich w Polsce. Od początku tawerna związana jest ściśle z krakowskim Międzynarodowym Festiwalem Piosenki Żeglarskiej, Shanties. Na scenie Starego Portu rocznie odbywa się około 100 koncertów, które wpisały się w scenerię krakowskich propozycji wydarzeń na weekend, a o ich atmosferze i fantastycznej publiczności krążą legendy wśród artystów, za które cenią występy na scenie Starego Portu. Miejsce kojarzone z szantami, które rozbrzmiewają w każdy czwartek, a atmosferę dopełniają piątkowe i sobotnie koncerty różnych gatunków muzyki od szant, folku poprzez blues, jazz, world music, soul, flamenco, aż po piosenkę autorską i turystyczną.

Wybierz grupy:

Informacje o organizowanych przez nas koncertach, o nowych wydawnictwach i promocjach w naszym sklepie internetowym oraz na jakich imprezach będziemy z naszymi płytami i śpiewnikami.
informacje o Festiwalu Shanties
Informacje o Festiwalu Tratwa
Informacja o imprezach i koncertach w Tawernie w Krakowie