Tak brzmi Miasto

W sierpniowe letnie wieczory zapraszamy na krakowskie Planty do Altany, na skwer im. Zbigniewa Wodeckiego, gdzie wybrzmi jazz, rhythm and blues, rock.
Wieczory na krakowskich Plantach umilą znani krakowscy wykonawcy:

19 sierpnia

godz. 19.00 – 20.00
OLD METROPOLITAN BAND
Niekonwencjonalny, krakowski i jeden z najstarszych polskich zespołów jazzowych, który w 2018 roku świętował 50-lecie istnienia. Old Metropolitan Band został założony przez trębacza Andrzeja Jakóbca, Ryszarda Kopciucha-Maturskiego (kontrabas) i Tadeusza Ofertę (banjo) przy współpracy Czesława Dworzańskiego (perkusja), Wiesława Kuprowskiego (klarnet), Marka Michalaka (puzon), Henryka Słaboszowskiego (fortepian) oraz Witolda Stryszewskiego (bas).
Od chwili powstania w 1968 roku, do dzisiaj fascynuje swoją pełną temperamentu muzyką. Nie tylko w Polsce, ale i poza granicami. O.M.B. szybko awansował do grona najbardziej ulubionych dixielandowych formacji. Po latach istnienia, krakowska grupa nic nie straciła ze swojej przysłowiowej witalności i tryskającego energią "drive'u". Niekonwencjonalny jest też jej repertuar. Od standardów jazzu tradycyjnego, poprzez znane "evergreens".

godz. 20.00 – 21.00
MACIEJ KŁECZEK I PRZYJACIELE
Maciej Kłeczek – gitarzysta, wokalista, kompozytor i aranżer, założyciel zespołu Krecia Robota, z którym zaliczył udział w wielu festiwalach muzycznych oraz nagrał dwie płyty CD,” Hej nie bój się” i „Kraków czuje bluesa”. Wcześniej długie lata związany był z jednym z najstarszych polskich zespołów bluesowych The Cooks, co zaowocowało nagraniem płyty „A Shot Of Rhythm And Blues”
Obecnie w oparciu o współpracę z zaprzyjaźnionymi muzykami, reprezentującymi różne nurty muzyczne, tworzy nowy autorski projekt.

24 sierpnia 2021

godz. 19.00 – 21.00 - OLD METROPOLITAN BAND

godz. 20.00 – 21.00 - NIPU
Zespół blues-rockowy z Krakowa grający od 2003 roku. Na swoich elektrycznych i akustycznych koncertach przenosi słuchaczy do odległej krainy zawieszonej w czasie i przestrzeni inspirowanej powieścią Ignacego Krasickiego.

Zapraszamy na muzyczne plenery z dobrą muzyką w wykonaniu krakowskich muzyków!


Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny!


organizator:
Fundacja Hals, 31-113 Kraków, ul. Straszewskiego 27
e-mail: hals@hals.krakow.pl

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

Wybierz grupy:

Informacje o organizowanych przez nas koncertach, o nowych wydawnictwach i promocjach w naszym sklepie internetowym oraz na jakich imprezach będziemy z naszymi płytami i śpiewnikami.
informacje o Festiwalu Shanties
Informacje o Festiwalu Tratwa
Informacja o imprezach i koncertach w Tawernie w Krakowie